Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Plaids 10695104



*

nr 1069 5104


Viola Gråsten

(f. 1910), Sverige


one pair, Viola Gråsten (b. 1910),


PLAIDS, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)


Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.

Estimate:

800

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:48:08


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/11 19:28:12 1      500 kr
12/11 19:09:23 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal

  • Artist/Designer

Viola Gråsten

Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.

Read more about Viola GrÃ¥sten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten




Ladda ner broschyr