MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Plaids 10695104
*
nr 1069 5104
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
one pair, Viola Gråsten (b. 1910),
PLAIDS, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:48:08
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 19:28:12
1
500 kr
12/11 19:09:23
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
7062 CURTAINS
2 längder. Length: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Ma..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
8016 PICNIC HAMPER
Pic ball, Guzzini, Italy, plastic. Height: 25 ca,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:06
*
Viola Gråsten
Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5104
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
one pair, Viola Gråsten (b. 1910),
PLAIDS, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
Viola Gråsten, born 1910 in Finland, dead 1994.
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/11 19:28:12 | 1 | 500 kr |
12/11 19:09:23 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
7062 CURTAINS
2 längder. Length: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Ma..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
8016 PICNIC HAMPER
Pic ball, Guzzini, Italy, plastic. Height: 25 ca,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:06